+ Απάντηση στο Θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 3 από σύνολο 3

Θέμα: Spinning Συμβουλες

Φήμη
    Nocture's Avatar
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Αναρτ.
    9
    ..Like!!
    3
    Όνομα:
    Petros
    Time Online
    14 Hours 46 Minutes
    Avg. Time Online
    3 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0

Spinning Συμβουλες

Καλησπερα παιδια!

Ηθελα να ρωτησω, ετοιμαζομαι για το καλοκαιρι. Γνωριζω πως δεν ειναι η καταλληλη εποχη για spinning αλλα θελω να δοκιμασω. Θελω καποιες πληροφοριες:

1. Σκεφτομαι να παω με σκαφος. Απο τεχνητα εχω top water lures εχω και sinking. Τι προτεινεται? Για καποιο λογο τα top water δεν τα εχω σε εκτιμηση. Επισης, εχω την εικονα (αφου αρχαριος ακομη!) πως το τεχωητο η και το δολωμα πρεπει να παει προς το βαθος για να βρει τα ψαρια. Οποτε η ερωτηση μου, τι προτεινεται? Εχετε καποια εναλακτικη λυση για spinning απο βαρκα. Επισης, αυτο ειναι που λεμε συρτη?

2. Δεν εχω επιτυχιες στο spinning ακομη αν και καινουργιος. Θα ηθελα να ρωτησω, οπως ειπα και πιο πανω, εχω την εντυπωση πως εκει που ψαρευω δεν υπαρχει περιπτωση να πεταχτει ενα ψαρι και να δαγκωσει το τεχνητο. Δηλαδη αμα ειναι επιφανειας τεχνητο δεν μπορω να διανοηθω πως θα πεταχτει καποιο ψαρι να το πιασει. Στην ωκεανο ισως
    Για αυτο σκεφτομαι, να χρησιμοποιησω sinking τεχνητα σε μεγαλυτερα βαθυ απο στερια, να κολλησω με της επιφανειας η να βρω καποιο βυθο με βραχια και να ειμαι σαν τον ταρζαν σκαρφαλωμενος πανω?

ps: ισως ολα αυτα τα λεω γιατι δεν ειχα μεχρι τωρα επιτυχια. Αλλα πραγματικα θα θελω να σοκαριστω, οποια βοηθεια θα την εκτιμουσα,

Ευχαριστω!!

2. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Nocture για αυτό το post.:

Administrator
    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Dimos Kapogiannis's Avatar
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    1.519
    ..Like!!
    1.773
    Thanked 2.925 Times in 700 Posts
    Όνομα:
    Δήμος Καπόγιαννης
    Time Online
    1 Year 2 Months 2 Weeks 6 Days 23 Hours 32 Minutes 51 Seconds
    Avg. Time Online
    36 Minutes 42 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    10
    Φίλε μου σχεδόν όλα τα τεχνητά δουλεύουν.
    Εξαρτάται πάντα από την μορφολογία του τόπου που ψαρεύεις και το είδος του ψαριού που στοχεύεις.
    Για παράδειγμα δεν σηκώνονται όλα τα ψάρια να φάνε σε top water.

Το γοφάρι όμως τα προτιμάει.
    Το Λαυράκι το ίδιο.

Το ψάρεμά σου στην βάρκα πως θα είναι?

"A bad day of fishing is better than a good day of work.."

4. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Dimos Kapogiannis για αυτό το post.:

Φήμη
    Nocture's Avatar
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Αναρτ.
    9
    ..Like!!
    3
    Όνομα:
    Petros
    Time Online
    14 Hours 46 Minutes
    Avg. Time Online
    3 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Δημο,

Να σε ευχαριστησω για την απαντηση και το ενδιαφερον σου ! Εκτιμω που αφιερωσες λιγο χρονο. Γνωριζω για γοφαρια λαυρακια. Απλα ειμαι απαισιοδοξος γιατι δεν ειχα σχεδον καμια επιτυχια με τεχνητα μονο ενα μικρο τονακι που προφανως ξανα αφησα μεσα. Θα ειμαι μεταξυ πρωτου και δευτερου ποδιου χαλκιδικης. Τα τεχνητα που θα εχω στην κασετινα ειναι, top water, sinking, suspending, shads, σιλικονουχα με jighead οπως σκουλικια, σαν γονος ασπρου καλαμαριου, σαν μικρες σαρδελες η και ψαρακια σε αλλα χρωματα. Η αληθεια ειναι πως θελω να δοκιμασω οσα πιο πολλα μπορω για να παρω μια γευση. Μηπως εχεις καμια αλλη συμβουλη για πιο αποτελεσματικο ψαρεμα απο βαρκα? Θεωρω πως εχω αρκετα καλα τεχνητα και σε ποσοτητα και σε ποιοτητα. απλα δεν δεν ερχονται τα αποτελεσματα.

+ Απάντηση στο Θέμα

Ετικέτες Θέματος

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας