+ Απάντηση στο Θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 12 από σύνολο 12

Θέμα: Ψάρεμα στα παραλια του Νομού Λάρισας

albatros
    Επισκέπτης albatros's Avatar

Ψάρεμα στα παραλια του Νομού Λάρισας

Καλησπεριζω ολα τα μελη του σαιτ .εχω λιγο καιρο στη λαρισα καθ ωτι στρατιωτικος (ερχομαι απο μυτιληνη κ οποιος θελει πληροφοριες για ψαροτοπους μπορει να μου πει)θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει κανενα καλο μερος στο Ν.λαρισας(αγιοκαμπο-μεσσαγγαλα-πλαταμωνα οπου να ναι..οπου εχει δοκιμασει αυτος και εχει ευδοκιμησει το καλαμι του..

Constantine Palivakis
    Επισκέπτης Constantine Palivakis's Avatar
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από albatros Προβολή Ανάρτησης
    Καλησπεριζω ολα τα μελη του σαιτ .εχω λιγο καιρο στη λαρισα καθ ωτι στρατιωτικος (ερχομαι απο μυτιληνη κ οποιος θελει πληροφοριες για ψαροτοπους μπορει να μου πει)θα ηθελα να μου πει οποιος ξερει κανενα καλο μερος στο Ν.λαρισας(αγιοκαμπο-μεσσαγγαλα-πλαταμωνα οπου να ναι..οπου εχει δοκιμασει αυτος και εχει ευδοκιμησει το καλαμι του..
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας albatros!Δεν γνωρίζω από την συγκεκριμένη περιοχή άλλα είμαι σίγουρος οτι κάποια παιδιά θα μπορέσουν να σου υποδείξουν κάποιες τοποθεσίες.

albatros
    Επισκέπτης albatros's Avatar
    να σαι καλα φιλε μου.για να δουμε τι θα μας πουνε τα παλικαρια εδω μεσα.παρεπιπτωντος ...τι γαιδουρι κρατας φιε μου?παρα πολυ καλο

4. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον albatros για αυτό το post.:

bouglasdimitris
    Επισκέπτης bouglasdimitris's Avatar
    και εγώ θα ήθελα να μάθω κάποιους ψαρότοπους για τον νομό Λάρισας!

Μέλος της ομάδας μας
    Φήμη
    niknak's Avatar
    Περιοχή
    Λαρισα
    Αναρτ.
    33
    ..Like!!
    2
    Όνομα:
    Νικόλαος Νακας
    Time Online
    1 Day 5 Hours 35 Minutes 59 Seconds
    Avg. Time Online
    6 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο σάιτ, συγχαρητήρια στον Κώστα (administrator)...τελικά ψάχνοντας στο internet κάνεις τις καλύτερες ψαριές !!!!!
    Φίλοι καλώς ήλθατε στην Λάρισα, τα παράλια του νομού Λάρισας διαθέτουν καλούς ψαρότοπους, παραλία...όρια Βελίκας Σωτηρίτσας κρατάει μουρμούρες, τσιπούρες και λαβράκια και πέρα στην μπούκα τελείωμα Βελίκας βαρβάτους σαργούς....πας πιο πέρα στην Κουτσουπιά στο λιμανάκι μελανούρια και ζαργάνες...στο Κόκκινο νερό κεφαλόπουλα και άμα σε θέλει βγάζεις και καμιά περαστική λίτσα.

7. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον niknak για αυτό το post.:

Kartsonas_stathis
    Επισκέπτης Kartsonas_stathis's Avatar
    Φίλε albatros καλησπέρα και καλως σε βρήκαμε. Τα τελευταία 4 χρόνια κάθε καλοκαίρι περνάω τις διακοπές μου στον Αγιόκαμπο. Κατεβαίνοντας στην παραλία όπως σε βγάζει ο δρόμος κάνοντας αριστερά θα δεις ένα γήπεδο μπάσκετ. ακριβώς από κάτω έχω πάρει καλές μουρμούρες και μετρίου μεγέθους τσιπούρες με casting σε δόλωμα τριχιά και αμερικάνο. δεξιά από το γήπεδο με κατεύθυνση προς το λιμάνι βρίσκεται η ψαροταβέρνα του Σκιαθά. Από κάτω θα στηθείς με δόλωμα τριχιά για μουρμούρες και πολυάγκιστρο με ζύμη σαρδέλα-φρυγανιά για κέφαλους. Εξωτεερικά από το λιμάνι με συρμάτινο πολυάγκιστρο και ψαροδόλι για λαβράκια και γοφάρια και εσωτερικά του λιμανιού δίπλα στα ψαροκάικα με εγγλέζικο για μελανούρια ζαργάνες μουρμούρες σαργούς. Ελπίζω να βοήθησα!

9. Τα παρακάτω μέλη 2 έκαναν Like!! στον Kartsonas_stathis για αυτό το post.:

Super Moderator
    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Dryhten's Avatar
    Περιοχή
    Λιβαδεια
    Αναρτ.
    126
    ..Like!!
    90
    Όνομα:
    Δημήτρης Στάντζος
    Time Online
    3 Days 9 Hours 36 Minutes 2 Seconds
    Avg. Time Online
    16 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    28
    Μεσα Ιουλη βρεθηκα εκει στο γηπεδο μπασκετ που λεει πιο πανω ο φιλος. Μετα απο 2-3 προσπαθειες να δολωσω τριχια σε 5αρακι αγκιστρακι και αφου 2 τσιπουρες (οι μικροτερες που εχω δει στη ζωη μου) καταπιαν τα μικρα αυτα αγκιστρακια με αποτελεσμα να μην μπορω να τις επιστρεψω στη θαλασσα,
    αλλαξαμε τις αρματωσιες σε 1 νουμερο αγκιστρι με δολωμα μανα και 3 καλαμια με πολλυαγκιστρα με φρισσα. Απο τη 1 εως τις 3 τη νυχτα πηραμε 2 γοφαρια στις φρισσες (το ενα κοντα στο κιλο και το αλλο δικιλο) και εναν σαργο (μαλλον κατα τυχη) στις μανες.

Αν δεν εχετε την υπομονη να δενετε 18αρια παραμαλλα με 7αρια αγκιστρακια τοτε.......... καλοκαιρι και νυχτερινο ψαρεμα στον Αγιοκαμπο/Σωτηριτσα = πολλυαγκιστρα με φρισσες/σαρδελες και κυνηγι γοφαριων. Εγγυημενη διασκεδαση.

11. Τα παρακάτω μέλη 5 έκαναν Like!! στον Dryhten για αυτό το post.:

Φήμη
    SCORPIOK21's Avatar
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αναρτ.
    251
    ..Like!!
    231
    Όνομα:
    Κώστας
    Time Online
    1 Week 5 Days 3 Hours 5 Minutes 34 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute
    Ισχύς Φήμης
    34
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Dryhten Προβολή Ανάρτησης
    Μεσα Ιουλη βρεθηκα εκει στο γηπεδο μπασκετ που λεει πιο πανω ο φιλος. Μετα απο 2-3 προσπαθειες να δολωσω τριχια σε 5αρακι αγκιστρακι και αφου 2 τσιπουρες (οι μικροτερες που εχω δει στη ζωη μου) καταπιαν τα μικρα αυτα αγκιστρακια με αποτελεσμα να μην μπορω να τις επιστρεψω στη θαλασσα,
    αλλαξαμε τις αρματωσιες σε 1 νουμερο αγκιστρι με δολωμα μανα και 3 καλαμια με πολλυαγκιστρα με φρισσα. Απο τη 1 εως τις 3 τη νυχτα πηραμε 2 γοφαρια στις φρισσες (το ενα κοντα στο κιλο και το αλλο δικιλο) και εναν σαργο (μαλλον κατα τυχη) στις μανες.

Αν δεν εχετε την υπομονη να δενετε 18αρια παραμαλλα με 7αρια αγκιστρακια τοτε.......... καλοκαιρι και νυχτερινο ψαρεμα στον Αγιοκαμπο/Σωτηριτσα = πολλυαγκιστρα με φρισσες/σαρδελες και κυνηγι γοφαριων. Εγγυημενη διασκεδαση.
    Να σε ρωτησω κατι το πολυαγκιστρο το τυλιγεις στο ψαροδολι η βαζεις 3 αγκιστρια και τα περνας μεσα?

Super Moderator
    Dryhten's Avatar
    Περιοχή
    Λιβαδεια
    Αναρτ.
    126
    ..Like!!
    90
    Όνομα:
    Δημήτρης Στάντζος
    Time Online
    Avg. Time Online
    16 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    28
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από SCORPIOK21 Προβολή Ανάρτησης
    Να σε ρωτησω κατι το πολυαγκιστρο το τυλιγεις στο ψαροδολι η βαζεις 3 αγκιστρια και τα περνας μεσα?
    Κλασικο τυλιχτο :P Αλλα αναποδα ε?
    Τα γοφαρια χτυπανε προς την ουρα. Επειδη εχουν κοφτερα δοντια ξεκιναμε την δολωσια καρφωνοντας το πρωτο αγκιστρι στην ουρα και το τελευταιο στο κεφαλι. Δολωνοντας με την κανονικη ροη με τσακιστες στην ουρα κινδυνευουμε το γοφαρι να καρφωθει μεν αλλα να μας κοψει πανω στην τσακιστη και να φυγει ελευθερο με μια σειρα αγκιστρια καρφωμενα στο στομα και στα μαγουλα του

14. Τα παρακάτω μέλη 3 έκαναν Like!! στον Dryhten για αυτό το post.:

Φήμη
    Whitefox's Avatar
    Αναρτ.
    2
    ..Like!!
    0
    Time Online
    1 Hour 43 Minutes 9 Seconds
    Avg. Time Online
    N/A
    Ισχύς Φήμης
    0
    καλέ μου φίλε γεια σου
    αγιόκαμπος κ γύρω περιοχή είναι γενικά ψαρότοπος.ψαρεύεις πολλών ειδών ψάρια όπου σταθείς με το ανάλογο είδος ψαρέματος.Από την εμπειρία μου δόλωμα ξεκινάς με γαρίδα (το τρώνε όλα τα ψάρια) και συνεχίζεις με ότι άλλο θέλεις

16. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Whitefox για αυτό το post.:

Super Moderator
    Dryhten's Avatar
    Περιοχή
    Λιβαδεια
    Αναρτ.
    126
    ..Like!!
    90
    Όνομα:
    Δημήτρης Στάντζος
    Time Online
    Avg. Time Online
    16 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    28
    Μακαρι να ειχα την δυνατοτητα να ξαναψαρεψω εκει. Φιλος ψαροτουφεκας μου λεει τα καλυτερα για διαφορα σημεια αλλα....... ας οψεται η αποσταση και οι υποχρεωσεις.

18. Τα παρακάτω μέλη 2 έκαναν Like!! στον Dryhten για αυτό το post.:

ANTONISGHK's Avatar
    Αναρτ.
    350
    ..Like!!
    646
    Όνομα:
    Αντωνης
    Time Online
    1 Week 5 Days 23 Hours 26 Minutes 27 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 4 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    44
    Φιλε Δημητρη νομιζω οτι τα μερη σου ειναι πολυ καλυτερα απο την ευρυτερη περιοχη του Αγιοκαμπου.

+ Απάντηση στο Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας