Υποβάλετε εδώ την προσφορά σας. Στόχος προσφορών: 30 EUR, Προσφέρθηκαν: 0 EUR (0%)
Υποστηρίξτε την λειτουργία της ιστοσελίδας μας. Σας ευχαριστούμε!

+ Απάντηση στο Θέμα
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 1 έως 17 από σύνολο 17

Θέμα: Βοηθρια για επιλογη σπινοκαλαμου

  1. #1

    Φήμη
    athansios's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Αναρτ.
    26
    ..Like!!
    2
    Thanked 4 Times in 2 Posts
    Time Online
    2 Days 3 Hours 17 Minutes 14 Seconds
    Avg. Time Online
    9 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0

    Βοηθεια για επιλογη σπινοκαλαμου

    Καλησπερα συμφορουμιτες.
    Ως νεος στο χωρο θα ηθελα τη γνωμη σας αναφορικα με 2 καλαμια. Το ενα ειναι το BALZER MK ADVETURE IM-8 2σε 1 με 1 κατω στελεχος και 2 στελεχη ( ενα 10-45 και το αλλο 20-75) (https://www.katsenosfishing.com/psar...με-2-διαφορετι), και το αλλο ειναι το Oceanic spider 2.
    http://www.oceanicteam.gr/oceanic-sp...-2-70m-1101130
    Ειδικα το πρωτο το εχει δοκιμασει καποιος?
    Σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2

    Φήμη
    gapost's Avatar
    Εγγραφή
    Feb 2015
    Περιοχή
    Χανιά
    Αναρτ.
    50
    ..Like!!
    44
    Thanked 70 Times in 21 Posts
    Όνομα:
    Γιώργος Αποστολάκης
    Time Online
    5 Days 13 Hours 6 Minutes 42 Seconds
    Avg. Time Online
    24 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    40
    Φίλε athansios έχω το Balzer edition im-12 10-45gr (παλαιό μοντέλο) στα 2,70m για μεσαίο σπιν. Ελαφρύ, με καλή συμπεριφορά, για αρχάριους είναι υπεραρκετό... Το im-8 με τις δύο μύτες που σκέφτεσαι, δεν θα το συνιστούσα, διότι δε γίνεται το κάτω στέλεχος να ταιριάζει και να ''δένει'' το ίδιο καλά με 2 πάνω στελέχη που έχουν διαφορετικό c.w.

  3. #3

    Φήμη
    athansios's Avatar
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Αναρτ.
    26
    ..Like!!
    2
    Thanked 4 Times in 2 Posts
    Time Online
    2 Days 3 Hours 17 Minutes 14 Seconds
    Avg. Time Online
    9 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Απλά έπεσα μπροστά του κάποια στιγμή και εύλογα νομίζω μου δημιουργηθηκε η απορία μιας και δεν βρήκα πουθενά βιντεακι δοκιμής (παρά μόνο το πιο πάνω λινκ).
    Και πάλι ευχαριστώ!

  4. #4

    Φήμη
    vickygo's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2017
    Αναρτ.
    9
    ..Like!!
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post
    Time Online
    3 Hours 17 Minutes
    Avg. Time Online
    N/A
    Ισχύς Φήμης
    0
    καλημέρα !!! θελω την βοηθειά σας :Balzer Shika Spin 45 Spinning Καλάμι 2,70 τι λετε γι'αυτο; τωρα ξεκιναω

  5. #5

    Φήμη
    antonisfa's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Αναρτ.
    39
    ..Like!!
    117
    Thanked 53 Times in 13 Posts
    Time Online
    1 Day 1 Hour 50 Minutes 32 Seconds
    Avg. Time Online
    4 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Μια ερώτηση.
    Αναρρωτιέμαι αν μου τύχει κάποιο ψάρι 8 με 10 κιλά (τοννάκι ας πούμε που κάνει μεγάλα κεφάλια και τρέχει πολύ) με το καλάμι στα 20-50gr και μηχανάλι 4000 θα το καταφέρω? Πολύ φοβάμαι πως όχι....

  6. #6

    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Pri's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Αναρτ.
    699
    ..Like!!
    772
    Thanked 1.380 Times in 442 Posts
    Όνομα:
    Zacharis Basilis
    Time Online
    3 Weeks 4 Days 13 Hours 50 Minutes 24 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 51 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    105
    Λογικά με τέτοιο καλάμι δεν βγαίνει. (με μηχανάκι όμως 4000 έχουν βγει τέτοια ψάρια)
    Αλλά έχεις και κάποιες πιθανότητες. (κοίτα στα παραδείγματα)
    Ας πούμε αν πέσεις σε ψάρι που δεν παλεύει ιδιαίτερα, όχι τόνους ή μαύρα δηλαδή.
    Αν έχει πιαστεί καλά-καλά το ψάρι και αντέξουν οι σαλαγγιές του τεχνητού σου ή ακόμα καλύτερα αν έχει πιαστεί σε assist hook.
    Αν το χειριστείς σωστά με το καλάμι σου όπως π.χ να καταφέρεις να του γυρίσεις το κεφάλι προς τα σένα και να κάνει τα φευγιά του όχι προς τα μέσα αλλά είτε προς τα εσένα (ιδανικό) είτε παράλληλα στην ακτή, να παίξεις με χέρι στον μηχανισμό για παραπάνω δύναμη στα φρένα κι έχεις και πολύ-πολύ τύχη, έχεις κάποιες ελπίδες. Λογικά όμως αυτού του μεγέθους τα ψάρια θέλουν πιο βαρύ εξοπλισμό.

    Κοίτα και μερικά παραδείγματα:
    https://www.youtube.com/watch?v=iXqD8UZOLR4
    https://youtu.be/XLz8YXqeFRA

    Υ.Γ.
    Αν στα παραδείγματα ήταν τόνος στα ίδια κιλά, δεν νομίζω να έβγαινε όσο μάστορες και να ήταν (που ήταν πραγματικά) οι ψαράδες.

  7. Τα παρακάτω μέλη 2 έκαναν Like!! στον Pri για αυτό το post.:


  8. #7

    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Pri's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Αναρτ.
    699
    ..Like!!
    772
    Thanked 1.380 Times in 442 Posts
    Όνομα:
    Zacharis Basilis
    Time Online
    3 Weeks 4 Days 13 Hours 50 Minutes 24 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 51 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    105
    Να πω γενικά ότι στο youtube υπάρχουν αρκετά τέτοια βίντεο με μάχες με καλά ψάρια. Καλό είναι να τα μελετάμε αυτά, γιατί παίρνεις πολλές ιδέες και μαθαίνεις από αυτά.
    Γιατί όταν με το καλό σου κάτσει το θηρίο, αν δεν έχεις μια εμπειρία έστω και από βίντεο, πας μόνο με την τύχη. Πόσα να κάνει πια κι αυτή;;;

  9. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Pri για αυτό το post.:


  10. #8

    Φήμη
    Alexsuzuki's Avatar
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθηνα-κυψελη
    Αναρτ.
    527
    ..Like!!
    318
    Thanked 854 Times in 340 Posts
    Όνομα:
    Αλεξανδρος
    Time Online
    3 Weeks 2 Days 4 Hours 41 Minutes 23 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 41 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    77
    εδω που τα λεμε ρε φιλε 10 κιλα τονακι δεν ειναι και κατι ευκολο
    2και 3 κιλα παλαμιδες και οταν την φερεις εισαι γεματος και λες πως κατι εκανες
    τουλαχιστον εγω
    τα 10 κιλα δεν ειναι ευκολα ...

  11. Τα παρακάτω μέλη 2 έκαναν Like!! στον Alexsuzuki για αυτό το post.:


  12. #9

    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Pri's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Αναρτ.
    699
    ..Like!!
    772
    Thanked 1.380 Times in 442 Posts
    Όνομα:
    Zacharis Basilis
    Time Online
    3 Weeks 4 Days 13 Hours 50 Minutes 24 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 51 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    105
    ... άσε που τα 8-10 κιλά δεν θα τα δεις συχνά, ίσως να μην τα δεις και ποτέ. Και όταν φτιάχνεις τον εξοπλισμό σου δεν βάζεις τα 10 κιλά ως κανόνα είναι η εξαίρεση που αν κάτσει είναι εκτός ορίων συνήθως του εξοπλισμού σου κι εκεί πας να πάρεις το ψάρι με ότι τρικ μπορείς να κάνεις. Γίνεται μεν, υπάρχουν και βίντεο, αλλά πολύ δύσκολα και σπάνια. Συνήθως τέτοια ψάρια τα χάνεις ακόμα και με καλύτερους εξοπλισμούς.

    Υ.Γ.
    Είναι σαν να είσαι ο Εθνικός Πειραιώς και να παίζεις με την Μπαρτσελόνα... Για να την νικήσεις πρέπει να παίξεις εκτός ορίων και να εφαρμοστεί ότι τρικ υπάρχει και δεν υπάρχει.

  13. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Pri για αυτό το post.:


  14. #10

    Φήμη
    antonisfa's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Αναρτ.
    39
    ..Like!!
    117
    Thanked 53 Times in 13 Posts
    Time Online
    1 Day 1 Hour 50 Minutes 32 Seconds
    Avg. Time Online
    4 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Pri Προβολή Ανάρτησης
    Λογικά με τέτοιο καλάμι δεν βγαίνει. (με μηχανάκι όμως 4000 έχουν βγει τέτοια ψάρια)
    Αλλά έχεις και κάποιες πιθανότητες. (κοίτα στα παραδείγματα)
    Ας πούμε αν πέσεις σε ψάρι που δεν παλεύει ιδιαίτερα, όχι τόνους ή μαύρα δηλαδή.
    Αν έχει πιαστεί καλά-καλά το ψάρι και αντέξουν οι σαλαγγιές του τεχνητού σου ή ακόμα καλύτερα αν έχει πιαστεί σε assist hook.
    Αν το χειριστείς σωστά με το καλάμι σου όπως π.χ να καταφέρεις να του γυρίσεις το κεφάλι προς τα σένα και να κάνει τα φευγιά του όχι προς τα μέσα αλλά είτε προς τα εσένα (ιδανικό) είτε παράλληλα στην ακτή, να παίξεις με χέρι στον μηχανισμό για παραπάνω δύναμη στα φρένα κι έχεις και πολύ-πολύ τύχη, έχεις κάποιες ελπίδες. Λογικά όμως αυτού του μεγέθους τα ψάρια θέλουν πιο βαρύ εξοπλισμό.

    Κοίτα και μερικά παραδείγματα:
    https://www.youtube.com/watch?v=iXqD8UZOLR4
    https://youtu.be/XLz8YXqeFRA

    Υ.Γ.
    Αν στα παραδείγματα ήταν τόνος στα ίδια κιλά, δεν νομίζω να έβγαινε όσο μάστορες και να ήταν (που ήταν πραγματικά) οι ψαράδες.
    Ευχαριστώ για την απάντηση ήσουν πολύ κατατοπιστικός!
    Δεν μου έχει τύχει το μεγάλο ακόμα γιαυτό και ρώτησα. Ισως πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο action στο καλάμι και μηχανάκι τουλάχιστον σε 8+ κιλά σε φρένα.
    Έτσι θα μπορώ να ρίχνω και μεγαλύτερα πλανάκια στο jigging (40 - 60 χωρίς θέμα)
    Δεν γνωρίζω όμως τι καταπόνηση στο καλάμι θα έχω και αν είναι καταστροφικό αυτό. Σίγουρα κάποιοι θα πουν πως δεν γίνονται και οι δύο τεχνικές μαζί!.....

  15. #11

    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Pri's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Αναρτ.
    699
    ..Like!!
    772
    Thanked 1.380 Times in 442 Posts
    Όνομα:
    Zacharis Basilis
    Time Online
    3 Weeks 4 Days 13 Hours 50 Minutes 24 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 51 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    105
    Κατ' αρχήν δεν γνωρίζω τι εξοπλισμό έχεις και σε ποια τεχνική αναφέρεσαι. (spinning? shore jigging?)
    Εν συνεχεία να σου πω μια σύντομη ιστορία από φίλο.

    Αυτός έκανε shore και του είχε καρφωθεί στο μυαλό ότι ο εξοπλισμός του δεν είναι καλός (που εντάξει δεν ήταν Ο κορυφαίος-αλλά ΟΚ έκανες την δουλειά σου αξιοπρεπώς) και ότι δεν αντέχει ένα μεγάλο ψάρι, που σημειωτέον μέχρι τότε δεν του είχε χτυπήσει. Πιάνει λοιπόν μαζεύει λεφτά, πουλάει και τα παλιά καλάμια και μηχανάκια και παίρνει κάτι πραγματικά εξαιρετικό και ακριβό. Έλα όμως που σπάει ο διάολος το ποδάρι του και σε ένα από τα πρώτα-πρώτα ψαρέματα που πάει με τον καινούργιο εξοπλισμό του χτυπάει μια τούνα. Μιλάμε όμως για ΤΟΥΝΑ με όλα τα γράμματα κεφαλαία.

    Το ψάρι πρέπει (κανείς δεν το είδε φυσικά) να ήταν 50-100 κιλά, αλλά ο φίλος δεν είχε την εμπειρία να καταλάβει (και μόνο ακούγοντας τα φρένα να κάνουν σαν αγωνιστικό της formula 1) ότι έπρεπε απλά να κόψει το νήμα και να μην προσπαθήσει καν να το παλέψει, οπότε έκανε το λάθος να προσπαθήσει να αντισταθεί, πιστεύοντας ότι έχει κορυφαία εργαλεία. (και όντως είχε)

    Τελικό αποτέλεσμα η "μάχη" (τι μάχη; το ψάρι απλά έτρεχε κι αυτός απλά έβαλε ότι φρένα είχε) κράτησε 40-50'', του πήρε όλο το νήμα και στο τέλος του έκανε και ζημιά στο μηχανισμό, παραλίγο να χάσει και το καλάμι το οποίο έπαθε επίσης μια ψηλοζημιά στο τελευταίο οδηγό.

    Μην σκέφτεσαι το μεγάλο ψάρι. Είναι η εξαίρεση. Μπορεί και ποτέ να μην έρθει. Επικεντρώσου σε αυτά που συνήθως ψαρεύεις και που ακούς (και κυρίως βλέπεις με τα μάτια σου) να βγαίνουν στην περιοχή σου.
    Φτιάξε τον εξοπλισμό σου έτσι ώστε να είναι πιο βολικός σε εσένα. Άλλωστε να έχεις κατα νου ότι όσο πιο δυνατός είναι ο εξοπλισμός σου συνήθως τόσο και πιο σκληρός και βαρύς και άκαμπτος είναι, οπότε αντίστοιχα και κουραστικός στην χρήση.

    Σετ (καλάμι-μηχανάκι) που να τα κάνει όλα και καλό spinning και καλό shore jigging και lrf δεν υπάρχει.

    Σετ που να είναι και δυνατό (να παλέψει ένα δυνατό ψάρι) και να δουλεύει καλά και αρμονικά με τους πλάνους ή τα τεχνητά και ευκολόχρηστο (στο συνολικό βάρος) δεν υπάρχει (τουλάχιστον εγώ δεν το γνωρίζω να υπάρχει) και όσα προσεγγίζουν προς το τέλειο έχουν πολλά μηδενικά στην τιμή τους! (...όχι του στιλ: 007-αλλά του στιλ: 700+++) Οπότε αν δεν έχεις τέτοια οικονομική άνεση, κάπου θα κάνεις κάποιες παραχωρήσεις. Αν τώρα έχεις την οικονομική άνεση, κακώς γράφεις στο φόρουμ. Πήγαινε σήκωσέ τα όλα!

  16. Τα παρακάτω μέλη 3 έκαναν Like!! στον Pri για αυτό το post.:


  17. #12

    Φήμη
    antonisfa's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Αναρτ.
    39
    ..Like!!
    117
    Thanked 53 Times in 13 Posts
    Time Online
    1 Day 1 Hour 50 Minutes 32 Seconds
    Avg. Time Online
    4 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Αναφέρομαι στο spinning σπινοκάλαμο εχω φθηνό ένα shimano alivio 2.70 H και αντίστοιχο μηχανάκι στα 5 κιλά http://fishingplanet.gr/index.php?ro...roduct_id=2018

    Δεν έχω την εμπειρία ενός μεγάλου ψαριού στην τεχνική αυτή και ξεκινάω πρώτα μια ώρα πριν σουρουπώσει με μερικούς πλάνους 20 και 40 gr και συνεχίζω να σύρω με τεχνητά επιφανείας και βυθιζόμενα έως 1 με 1.5 μέτρο ανάλογα τον καιρό.
    Εντάξει είμαι ευχαριστημένος μόνο κ μόνο που βρίσκομαι στη θάλασσα και ας φεύγω χωρίς ψάρι. Στην αρχή με πολλή όρεξη έριχνα και τραβούσα με τις ώρες και για ξεκούραση έκανα ακόμα και εναλλαγές με πλανάκια χτυπώντας τα και τραβώντας τα με την τεχνική του shore slow απ ότι έβλεπα κάποιους σε βιντεο.

    Από τη στιγμή που η θάλασσα μου έδωσε κάποιους καρπούς το σέβομαι και συνεχίζω με πολλή δίψα θα έλεγα.
    Παρεπιπτόντως χτες σχεδόν όλη μέρα γύριζα στο νησί ψαρεύοντας .....συρτή και lrf . Στο τέλος έπεσα ξερός το βράδυ με πόνους στη μέση χαχαχαχ! δεν είμαστε και παιδιά....
    Αντίστοιχο σετάκι έχω για lrf και ένα σπεαρ μηχανάκι 4000 με αυτό που έβγαλα την παλαμίδα. Δεν έχω απαιτήσεις μα εκεί που κάθομαι και είμαι συγκεντρωμένος στον πλάνο ή στο τεχνητό αναρρωτιέμαι διάφορα όπως αυτό αν κάτσει κάτι μεγάλο τι θα κάνω.
    Πάντως το κόψιμο του νήματος είναι μια λύση, εφόσον βλέπω πως το νήμα μου τρέχει ασύστολα

  18. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον antonisfa για αυτό το post.:

    Pri

  19. #13

    Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη Φήμη
    Pri's Avatar
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Αναρτ.
    699
    ..Like!!
    772
    Thanked 1.380 Times in 442 Posts
    Όνομα:
    Zacharis Basilis
    Time Online
    3 Weeks 4 Days 13 Hours 50 Minutes 24 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 51 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    105
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από antonisfa Προβολή Ανάρτησης
    Εντάξει είμαι ευχαριστημένος μόνο κ μόνο που βρίσκομαι στη θάλασσα και ας φεύγω χωρίς ψάρι.
    Φίλε μου το έγραψες μόνος σου. Γι αυτό πάμε για ψάρεμα.
    Κανείς από εμάς δεν πεινάει. Η οικογένειά μας δεν θα μείνει νηστική αν δεν πιάσουμε κάτι.
    Είναι απλά η ψυχοθεραπεία μας.
    Κι αν δεν κάτσει ψάρι δεν τρέχει και κάτι. Αν κάτσει ακόμα καλύτερα.
    Αν μάλιστα είναι και 8-10 κιλά θα το θυμόμαστε και για χρόνια.

    Υ.Γ.
    Εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου φτασμένο σε κανένα επίπεδο στο ψάρεμα, αλλά μια γνώμη αν θες κάποια αλλαγή εξοπλισμού μπορώ να την πω.
    Και φυσικά πολύ πιο έμπειροι από εμένα μπορούν να σε συμβουλέψουν ακόμα καλύτερα.
    Με το καλό ο καινούργιος χρόνος και καλές θάλασσες.

  20. Το παρακάτω μέλος έκανε Like!! στον Pri για αυτό το post.:


  21. #14

    Φήμη
    antonisfa's Avatar
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Αναρτ.
    39
    ..Like!!
    117
    Thanked 53 Times in 13 Posts
    Time Online
    1 Day 1 Hour 50 Minutes 32 Seconds
    Avg. Time Online
    4 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    0
    Παράθεση Αρχική ανάρτηση από Pri Προβολή Ανάρτησης
    Φίλε μου το έγραψες μόνος σου. Γι αυτό πάμε για ψάρεμα.
    Κανείς από εμάς δεν πεινάει. Η οικογένειά μας δεν θα μείνει νηστική αν δεν πιάσουμε κάτι.
    Είναι απλά η ψυχοθεραπεία μας.
    Κι αν δεν κάτσει ψάρι δεν τρέχει και κάτι. Αν κάτσει ακόμα καλύτερα.
    Αν μάλιστα είναι και 8-10 κιλά θα το θυμόμαστε και για χρόνια.

    Υ.Γ.
    Εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου φτασμένο σε κανένα επίπεδο στο ψάρεμα, αλλά μια γνώμη αν θες κάποια αλλαγή εξοπλισμού μπορώ να την πω.
    Και φυσικά πολύ πιο έμπειροι από εμένα μπορούν να σε συμβουλέψουν ακόμα καλύτερα.
    Με το καλό ο καινούργιος χρόνος και καλές θάλασσες.
    Φυσικά και θα ακούσω τη γνώμη σου για πρόταση αρκεί να είναι κάπως οικονομική, τα περιθώρια είναι λίγα πολλές υποχρεώσεις !
    Με το καλό ο νέος χρόνος και με υγεία!

  22. #15

    Φήμη
    Μιχάλης's Avatar
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθήνα Ζωγράφου
    Αναρτ.
    142
    ..Like!!
    141
    Thanked 282 Times in 87 Posts
    Time Online
    4 Days 15 Hours 13 Minutes 43 Seconds
    Avg. Time Online
    20 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    39
    Γνωρίζει κανείς τα καλάμια: Daiwa prorex 7-28, 2.74 και το Gamakatsu Akilas 5-30 2.70, πέρα από τα τεχνικά χαρακτηριστικά (το Daiwa είναι και 10 γρ. πιο ελαφρύ) με ενδιαφέρει η σύγκριση ως προς την συμπεριφορά τους, έχει κάποιος γνώμη;

  23. #16

    Φήμη
    Alexsuzuki's Avatar
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθηνα-κυψελη
    Αναρτ.
    527
    ..Like!!
    318
    Thanked 854 Times in 340 Posts
    Όνομα:
    Αλεξανδρος
    Time Online
    3 Weeks 2 Days 4 Hours 41 Minutes 23 Seconds
    Avg. Time Online
    1 Minute 41 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    77
    φιλε γενικα για τα gamakatsu εχω ακουσει καλα πραγματα

  24. #17

    Φήμη
    Μιχάλης's Avatar
    Εγγραφή
    Oct 2017
    Περιοχή
    Αθήνα Ζωγράφου
    Αναρτ.
    142
    ..Like!!
    141
    Thanked 282 Times in 87 Posts
    Time Online
    4 Days 15 Hours 13 Minutes 43 Seconds
    Avg. Time Online
    20 Seconds
    Ισχύς Φήμης
    39
    Και τα δύο καλάμια καλά είναι, ανήκουν στην ίδια ποιοτική κατηγορία, απλά έλεγα μήπως κάποιος τα γνώριζε από πρώτο χέρι, τα έχει ψαρέψει ή τα έχει πιάσει στα χέρια του το ένα ή το άλλο ή και τα δύο ακόμα καλύτερα.

+ Απάντηση στο Θέμα

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας